Vesipiibu õpetus

Kuidas ette valmistada head vesipiipu:

  1. Täida vesipiip veega. Vett peab panema niipalju, et vesipiibu metallosa all olev varras jääks 4-3 cm sügavusele vee alla.
  2. Vesipiip õhukindlaks. Aseta piibu ülemine osa vaasi külge ning veendu, et see on kinnitatud tihkelt ning õhukindlalt. Seda on kõige lihtsam saavutada, kui teed tihendi enne peale keeramist märjaks.
  3. Kinnita voolik piibu metallosa külge. Ka siin peab ühenduskoht olema hermeetiline. Kontrollimaks kas paigaldasid piibu erinevad osad õhukindlalt aseta oma käsi piibu peale ning ime ise läbi vooliku tugevasti. Kui sa tunned käel tõmmet ning näed vees mulle, siis on kõik paigaldatud õigesti. Kui aga ei ilmne kumbagi eelpool nimetatud tunnust, siis on kuskil õhu väljavool.
  4. Täida vesipiip tubakaga. Kui õhu väljavoolu ei esine, siis pane näppude vahel sõmeraks tehtud vesipiibutubaks õhuliselt tubakapitsi nii, et viimane saaks triiki täis.
  5. Võta paraja suurusega ruudukujuline tükk alumiiniumfooliumit. Läikivam pool jäta allapoole ja kata sellega tubakapits tihkelt. Kui foolium on väga õhuke, tuleb panna 2 või isegi 3 kihti. Seejärel suru tubakas kergelt kokku (mitte tugevalt). Torka fooliumisse hambatiku või nõelaga paarkümmend auku. Siis tõmba foolium servadest pigistades pingule, nii et ta jääks 1 - 2mm kaugusele tubakast.
  6. Võta tangidega söetablett ning läida see kahest otsast põlema. Kasuta kindlasti ainult selleks ettenähtud kiirsüttivat söebriketti mis toodetud EU-s, nii väldid asjatut närvi ja tervisekulu. Aseta süsi seniks tuhakandikule kuni see lõpetab sädelemise. Nüüd paiguta süsi tubakapitsi katvale fooliumile.

NB. Kui teie piibu tubakapits on keskmisest suurem on võimalik et ühest söetükist ei piisa, ning otstarbekas on sellisel juhul panna lisaks veel üks pooleks murtud söetablett.

Kui kõik eelnev õigesti toimetatud, ime voolikust. Selle tulemusena peaksid märkama suitsu, mis koguneb piibu vaasi (peale kolme-nelja mahvi) ning võidki alustada piibu nautimist.

Mitme voolikuga vesipiip

Mitme voolikuga piibu puhul tuleb jälgida, et nende voolikute otsad, kust parasjagu ei tõmmata, oleksid suletud, kuna ainult ainult nii on saavutatav piibu toimimiseks vajalik vaakum.
Kui piibu kokkupanekul peaks siiski küsimusi tekkima, helistage julgelt 55 630 438 ja aitame.